Nabór stypendystów do projektu OPUS NCN

Nabór studentów do projektu pt. „Badanie zjawisk przystosowania (shakedown) i nieprzystosowania (ratchetting) do obciążeń cyklicznie zmiennych w ekstremalnie niskich temperaturach”.

Projekt badawczy, Opus NCN, 2022-2025.

Celem naukowym projektu jest zbadanie mechanizmów przystosowania i nieprzystosowania struktur wykonanych z nowoczesnych materiałów (wielofazowych i kompozytowych), poddanych działaniu obciążeń cyklicznie zmiennych w ekstremalnie niskich temperaturach (ciekły azot, 77K, ciekły hel, 4.2K). Problem poruszony w projekcie jest kluczowy w kontekście projektowania i optymalizacji złożonych systemów opartych na zjawisku nadprzewodnictwa, pracujących w ekstremalnie niskich temperaturach zarówno na ziemi, jak i w przestrzeni kosmicznej.

Oferta skierowana do studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia na kierunkach
Mechanika i Budowa Maszyn, Inżynieria Biomedyczna, Informatyka

Stypendysta_oferta pierwsza

Mechanika i Budowa Maszyn, Inżynieria Biomedyczna, Informatyka, Inżynieria Materiałowa