Firma Saint Gobain Polska dołączyła do grona naszych Partnerów!

Witamy Saint-Gobain Polska w gronie naszych Partnerów!

26 czerwca mieliśmy ogromną przyjemność gościć przedstawicieli firmy Saint Gobain –  Oliwię Gołębiowską –  Dyrektor ds. Rozwoju Ludzi i Organizacji oraz Andrzeja Janika Dyrektora zakładu Saint-Gobain Polska Oddział Glassolutions w Jaroszowcu. Spotkanie z Dziekanem – prof. Jerzym A. Sładkiem zaowocowało podpisaniem porozumienia o współpracy w zakresie realizacji wspólnych inicjatyw, programów i projektów o charakterze akademickim, technologicznym i naukowym.

Nasi Studenci zyskają możliwość uczestnictwa w projektach wdrażanych przez firmę, a także organizowanych zajęciach dydaktycznych, pokazach i szkoleniach. Będą mogli też odbywać zawodowe i dyplomowe praktyki i staże w różnych oddziałach spółki.

Eksperci obu podmiotów będą współpracować również w zakresie doradztwa naukowo-badawczego. Koordynatorem porozumienia ze strony firmy jest Olga Kamionka i Agata Hajdukiewicz, a ze strony Wydziału Mechanicznego – dr  inż. Zygmunt Dziechciowski z Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych i dr hab. inż. Bogdan Szybiński, prof. PK – prodziekan ds. współpracy.

Ogromnie cieszymy się na współpracę partnerską z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej – instytucją, z której murów co roku wychodzą znakomici w swojej dziedzinie fachowcy – mówi Oliwia Gołębiowska, Grupa Saint-Gobain w Polsce. – Wierzymy, że poprzez wspólnie zaplanowane działania dodatkowo wzmocnimy ich pozycję na rynku pracy i pomożemy im budować własną ścieżkę kariery, wznoszoną na solidnym fundamencie z odpowiedzialnego, zrównoważonego podejścia do wyzwań stawianych przed nimi przez współczesny świat.

Grupa Saint Gobain to światowy lider w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań, a także  produkcji i dystrybucji materiałów dla szeroko pojętej branży budowlanej. W całej Polsce do Grupy należy 25 zakładów produkcyjnych i 18 marek, m.in.: Glassolutions, Isover, Rigips, Leca. Zintegrowane rozwiązania w zakresie renowacji budynków publicznych i prywatnych, lekkiego budownictwa oraz dekarbonizacji budownictwa i przemysłu są opracowywane w procesie ciągłej innowacji i zapewniają zrównoważony rozwój i efektywność. Zobowiązanie Grupy wyrażone jest w jej celu nadrzędnym: “MAKING THE WORLD A BETTER HOME”.

Podpisanie umowy

Oliwia Gołębiowska z Saint-Gobain Polska i Dziekan WM prof. Jerzy A. Sładek

Podpisanie umowy

Oliwia Gołębiowska z Saint-Gobain Polska i Dziekan WM prof. Jerzy A. Sładek.