Witamy AMS Technologies Sp. zo.o. w gronie naszych Partnerów!

19 czerwca przedstawiciel zarządu AMS Technologies Sp. Z o.o. Tomasz Stefańczyk i dziekan Wydziału Mechanicznego prof. Jerzy A. Sładek podpisali porozumienie zakładające współpracę o charakterze akademickim, technologicznym i naukowym.

Studenci zyskają możliwość uczestnictwa w projektach wdrażanych przez firmę, a także organizowanych zajęciach dydaktycznych, pokazach i szkoleniach. Będą mogli też odbywać zawodowe i dyplomowe praktyki i staże w AMS Technologies Sp. Zo.o.
Podpisane porozumienie zakłada również doradztwo naukowo – badawcze.
Koordynatorem porozumienia ze strony firmy jest Piotr Kopeć, a ze strony Wydziału Mechanicznego – prof. dr hab. inż. Beata Niezgoda-Żelasko z Katedry Inżynierii Cieplnej i Procesowej i dr hab. inż. Bogdan Szybiński, prof. PK – prodziekan ds. współpracy.

AMS Technologies jest wiodącym europejskim dostawcą i dystrybutorem rozwiązań w zakresie technologii optycznych, zasilania i zarządzania termicznego. Dostarcza rozwiązania dla różnych rynków zaawansowanych technologii, w tym energii odnawialnej, medycyny, obrony i lotnictwa, badań i innych segmentów przemysłowych.

Fot. A. Mościcka