Dwóch mężczyzn, jeden stoi i przemawia, drugi siedzi na krzesle. W tle Telebim z napisem L Wiedzy Technicznej, oraz dwa rollupy - NOT i SEP.

50 Olimpiada Wiedzy Technicznej

4 stycznia 2024 r. odbyła się Olimpiada Wiedzy Technicznej – Inżynieria w Elektroenergetyce (OWT-IWE).

W tym roku gościliśmy 18 Uczestników z pięciu szkół:

• Zespół Szkół Energetycznych w Krakowie
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu
  • Zespół Szkół Łączności w Krakowie
  • Zespół Szkół Elektrycznych Nr 1 w Krakowie
  • Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie.

Adresatami i uczestnikami Olimpiady są uczniowie polskich szkół ponadpodstawowych, których obszarem zainteresowań jest szeroko pojęta technika, zjawiska fizyczne i opis matematyczny tych zjawisk umożliwiający analizę działania urządzeń technicznych oraz ich projektowanie. Ponadto w Olimpiadzie mogą uczestniczyć również uczniowie szkół podstawowych, realizujący indywidualny program lub tok nauki, rekomendowani przez szkołę. Zawody mają charakter trójstopniowy: składają się z etapu szkolnego i międzyszkolnego, okręgowego i centralnego.

Organizatorem wydarzenia jest Krakowska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Patronami konkursu są 3 Wydziały Politechniczne: Mechaniczny, Inżynierii Lądowej, oraz Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli:
– mgr inż. Maciej Burnus – Prezes SEP,
– dr inż. Maciej Gruszczyński – Prezes PZITB,
– prof. dr inż. Piotr Czaja – Prezes Stowarzyszenia Wychowanków AGH
– Izabela Paluch – Prezes Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej
– dr inż. Stanisław Karczmarczyk – Wiceprzewodniczący MOIIB
– dr hab. inż. Maciej Sułowicz, prof. PK – dziekan Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej

Reprezentujący Wydział Mechaniczny prodziekan dr hab. inż. Bogdan Szybiński, prof. PK powitał uczestników, a zaproszeni goście w krótkich wystąpieniach życzyli uzyskania jak najlepszych wyników.