Ogólnopolski konkurs LODÓWA rozstrzygnięty!

I Ogólnopolski Konkurs „Lodówa” został zorganizowany przez  Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Zakładem Chłodnictwa i Klimatyzacji Katedry Inżynierii Cieplnej i Procesowej Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Starosta Powiatu Wodzisławskiego Leszek Bizoń. W poprzednich latach konkurs miał charakter regionalny, jednak w związku z rosnącym zainteresowaniem od tego roku została przyjęta formuła ogólnopolska. W zawodach wzięło udział 38 uczniów z 8 szkół – uczestnicy przyjechali z Pszczyny, Cieszyna, Pawłowic, Bochni, Zabrza, Wrocławia i Rybnika.

Konkurencja była spora – wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Na podium stanęli uczniowie PCKZiU: I miejsce zajęli Sebastian Szymiczek i Łukasz Szewczyk, II miejsce zajęli Patrycjusz Pawliczek i Jakub Lechowicz, III miejsce Rafał Duda i Dawid Gamoń. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: IV miejsce Kacper Krawczyk i Paweł Pławecki z Zespołu Szkół nr 1 w Bochni, V miejsce Kamil Wierzbicki i Grzegorz Siudakiewicz z Zespołu Szkół nr 18 we Wrocławiu.

Poza punktowanymi konkurencjami przyznano także bony po 500 zł ufundowane przez Dziekana Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, prof. Jerzego A. Sładka – dla najmłodszego finalisty, szesnastoletniego Kacpra Krawczyka z Bochni i finalisty z najmniejszej miejscowości – Grzegorza Siudakiewicza ze Źródła (woj. dolnośląskie).

Spotkanie było też okazją do wysłuchania ciekawych wykładów. Mgr inż. Jan Kuchmacz z Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej mówił o człowieku w zmieniającym się świecie temperatur, a Łukasz Jurasz z Centralnego Ośrodka Chłodnictwa w Krakowie przedstawił działania, jakie podejmuje ten ośrodek badawczy oraz omówił wyzwania i możliwości chłodnictwa XXI wieku.

Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy!