Poszerzamy współpracę z firmą Malbox Sp. z o o The Stamping Company

19 października dyrektor zarządzający Malbox dr inż. Tomasz Tokaj i dziekan Wydziału Mechanicznego prof. Jerzy A. Sładek podpisali porozumienie zakładające współpracę o charakterze akademickim, technologicznym i naukowym.

Studenci zyskają możliwość uczestnictwa w projektach wdrażanych przez firmę, korzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów, a także organizowanych zajęciach dydaktycznych, pokazach i szkoleniach. Będą mogli też odbywać zawodowe i dyplomowe praktyki i staże w Malbox Sp. z o.o. The Stamping Company. Podpisane porozumienie zakłada również doradztwo naukowo – badawcze.

Podpisane porozumienie to sformalizowanie trwającej już od jakiegoś czasu kooperacji. W sierpniu tego roku firma Malbox zdecydowała się udzielić wsparcia zespołowi PK MechPower – Studentom którzy budują elektryczny bolid do zawodów Formuła Student  – między innymi poprzez wykonanie elementów układu przeniesienia napędu (m. in. podpory wałów i mocowania zębatki), zgodnie z dostarczonym przez zespół projektem.

Malbox to firma o wieloletniej tradycji

Malbox to polska firma o wieloletnich tradycjach i doświadczeniach w produkcji elementów tłoczonych. Szerokie spektrum procesów produkcyjnych obejmuje: obróbkę plastyczną metali (tłoczenie), cynkowanie, malowanie proszkowe, spawanie, lutowanie, zgrzewanie, mycie zabezpieczające/antykorozyjne, operacje montażowe, maintanance oraz projektowanie i produkcja tłoczników.