Praca absolwentki Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego wyróżniona w konkursie Dyplomy FNC 2023

Praca dyplomowa absolwentki Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego Natalii Łakoma została wyróżniona w zestawieniu najlepszych prac dyplomowych absolwentów uczelni artystyczno-projektowych w przeglądzie Dyplomy FNC.

„Tube runner” to koncepcja pojemnika przeznaczonego do transportu małych obiektów i materiału biologicznego w placówkach medycznych.
Najważniejszym założeniem było umożliwienie transportowania obiektów ręcznie oraz z wykorzystaniem poczty pneumatycznej. Rozwiązanie ma ułatwić oraz przyspieszyć pracę personelu medycznego, oraz ograniczyć ilości pojemników wykorzystywanych w placówkach medycznych. Przy projektowaniu Autorka uwzględniła również potrzeby użytkowników (regulacja chwytu) oraz cykl życia produktu – moduły po zużyciu można wymieniać.

Transporter został zaprojektowany w sposób umożliwiający łatwe czyszczenie i dezynfekcję. Składa się z bazy tworzącej zewnętrzny korpus oraz wymiennych modułów, dostosowanych do konkretnych potrzeb. Istotne było również uwzględnienie potrzeb użytkowników, dlatego możliwa jest regulacja uchwytu do własnych preferencji. W trakcie projektowania wzięto pod uwagę cały cykl życia produktu, dlatego składa się z modułów umożliwiających ich wymianę po zużyciu.

Praca dyplomowa została obroniona w maju 2023 r, pod kierunkiem dr hab. inż. Magdaleny Kromki – Szydek, prof. PK, z Katedry Mechaniki Stosowanej i Biomechaniki, konsultowana przez mgr Michała Maciukiewicza z Laboratorium Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego.

Dyplomy FNC to zestawienie najlepszych prac dyplomowych absolwentów uczelni artystyczno-projektowych.
Coroczne zestawienie organizowane jest przez FONT nie czcionka! nieprzerwalnie od 2014 roku. Z roku na rok zyskuje na popularności. Portal nie tylko promuje umiejętności młodych, polskich twórców, ale także identyfikuje obecnie panujące trendy. W przeciągu dziewięciu edycji wyróżniono już ponad pół tysiąca wyjątkowych dyplomów, z których wiele znalazło praktyczne zastosowanie w otaczającej nas rzeczywistości.
W tegorocznym zestawieniu znalazło się 62 prac z 18 różnych Uczelni. Kolejnym etapem konkursu jest głosowanie internautów, które potrwa do 31 marca.

Gorąco zachęcamy do wsparcia projektu Natalii swoimi głosami – zagłosować można TUTAJ.

Natalii serdecznie gratulujemy wyróżnienia i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Źródło: dyplomy.fontnieczcionka.pl