Specjaliści dynamiki strukturalnej obradowali na Wydziale Mechanicznym

4 marca 2025 na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „The International Colloquium Dynamics of Machines and Mechanical Systems with Interactions” – DYMAMESI 2025.

Konferencja organizowana jest co roku przez Katedrę Mechaniki Stosowanej i Biomechaniki oraz Instytut Termomechaniki Czeskiej Akademii Nauk (IT CAS) w Pradze. Patronat nad konferencja sprawuje Sekcja Dynamiki Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk, Czeski Narodowy Komitet IFToMM i Czeskie Stowarzyszenie Mechaniki. Przewodniczącym komitetu Naukowego i Organizacyjnego konferencji jest prof. dr hab. inż. Marek S. Kozień, a współprzewodniczącymi Ing. Igor Zolotarev, CSc. i Ing. Igor Ludek Pesek, CSc. z IT CAS. Sekretarzem Komitetu Organizacyjnego Konferencji jest dr inż. Gabriela Chwalik-Pilszyk. 

Konferencja DYMAMESI kontynuuje ponad 60-letnią historię dwóch konferencji „Dynamics of Machines” i „Interaction and Feedbacks”, które były organizowane przez IT CAS. Pierwsza konferencja „Dynamics of Machines” została zorganizowana w 1958 roku. Niedługo potem, dzięki współpracy czesko-polskiej (wówczas czechosłowacko-polskiej), organizacja konferencji została przekazana Polsce, a pierwsza polska konferencja odbyła się w Krakowie w 1965 roku. Historia konferencji „Interaction and Feedbacks” sięga 1994 roku. Od 2015 roku obie konferencje są organizowane wspólnie jako DYMAMESI. Od 2016 roku konferencja jest organizowana naprzemiennie w Pradze i Krakowie.

Celem konferencji jest ułatwienie wymiany aktualnych informacji i wiedzy pomiędzy specjalistami w zakresie dynamiki strukturalnej i wieloobiektowej z uwzględnieniem interakcji różnych oddziaływań.

W tym roku w Krakowie w konferencji uczestniczyli pracownicy naukowi z Politechniki Krakowskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Bydgoskiej, Instytutu Termomechaniki Czeskiej Akademii Nauk w Pradze, Uniwersytetu Zachodnioczeskiego w Pilźnie (Czechy) i Uniwersytetu Technicznego w Libercu (Czechy).

Logo Funduszy Europejskich - Wiedza Edukacja Rozwój
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej
Logo Unii Europejskiej - Europejski Fundusz Społeczny
Ułatwienia dostępu:

Kontrast

Powiększ tekst

Zwiększ odstępy

Użyj czytelnych czcionek

Powiększ kursor

Podświetlenie linków

Zatrzymaj animacje

Resetuj ustawienia

Ułatwienia dostępu:
Kontrast
Powiększ tekst
Zwiększ odstępy
Użyj czytelnych czcionek
Powiększ kursor
Podświetlenie linków
Zatrzymaj animacje
Resetuj ustawienia
Przewiń do początku strony