Grupa osób stoi na dsali gimnastycznej, na pierwszym planie kawałek stołu do ping-ponga.

Sportowe emocje podczas I Turnieju Tenisa Stołowego dla Pracowników PK

31 stycznia w Hali Sportowej Czyżyny odbył się I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dziekan Wydziału Mechanicznego.

Inicjatorami i pomysłodawcami organizacji Turnieju byli prodziekan ds. studenckich Wydziału Mechanicznego – prof. Stanisław Walczak i mgr Anita Łagosz-Michalec, zastępca dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji PK. Funkcję głównego sędziego zawodów pełnił mgr Jarosław Dudek.

Do udziału w sportowych zmaganiach zgłosiło się 25 zawodników, ostatecznie w Turnieju udział wzięły 23 osoby, w dwóch kategoriach: kobiecej i męskiej.

Po kilku godzinach zaciętych i emocjonujących zmagań, pełnych ciekawych i zaskakujących zwrotów akcji wyłoniono zwycięzców – wśród pań najlepsza trójka to:

I miejsce – Małgorzata Syrda-Śliwa – rzecznik prasowa PK
II miejsce – Iwona Zięba – CSIR
III miejsce – Balbina Wcisło – WIL

W kategorii męskiej najlepsi okazali się:

I miejsce – Zbigniew Mucha – WIŚiE
II miejsce Ryszard Kantor – WM
III miejsce – Piotr Paluch – WA

Następnie w szranki o superpuchar najlepszego Tenisisty stanęli zwycięzcy obu kategorii dostarczając zgromadzonym w Hali kibicom niezapomnianych sportowych wrażeń – ostatecznie, po zaciętym i wyrównanym pojedynku, tytuł najlepszego Tenisisty Stołowego uzyskał Zbigniew Mucha!

Nagrody, pamiątkowe dyplomy i puchary wręczyli Dziekan WM – prof. J. A. Sładek i Anita Łagosz-Michalec, a wszyscy sportowcy i kibice po emocjonujących zawodach zostali zaproszeni na drobny poczęstunek.

Mamy nadzieję, że Turniej na stałe wpisze się w kalendarz Uczelnianych wydarzeń – do zobaczenia w przyszłym roku!

Tekst i fot. A. Mościcka