Student WM laureatem nagrody Santandera

We wtorek, 11 czerwca podczas Naukowej Sesji Mistrzów odbyło się uroczyste rozdanie rozdanie Nagród Santander dla studentów i doktorantów Politechniki Krakowskiej 2024, którzy wyróżnili się aktywną działalnością na rzecz uczelni, a także poza nią.

Grupa Santander już w 1996 r. uruchomiła pionierską inicjatywę wspierającą edukację, wejście na rynek pracy i przedsiębiorczość społeczeństwa. Dzięki niej wsparcie uzyskało już ponad 1 500 000 osób i firm. Wśród nich są także studenci Politechniki Krakowskiej i doktoranci Szkoły Doktorskiej PK. Wręczone podczas Naukowej Sesji Mistrzów nagrody (każda o wartości 2 tys. zł) stanowią wyraz docenienia ich zaangażowania i aktywności. W gronie laureatów programu Santander znalazło się aż 25 osób. W procesie selekcji kandydatów brane były pod uwagę następujące kwestie: aktywność naukowa i osiągnięcia akademickie, takie jak wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne, sportowe, czy zaangażowanie społeczne i zaangażowanie na rzecz uczelni.

Z Wydziału Mechanicznego nagrodę otrzymał Mateusz Kiejko – Kutrzeba – student II roku Środków Transportu i Logistyki, kierunku prowadzonego w Katedrze Pojazdów Szynowych i Transportu. We wniosku aplikacyjnym liczyły się wysokie wyniki w nauce, zaangażowanie w działalność na rzecz uczelni, oraz osiągnięcia w 4 kategoriach – pan Mateusz uwzględnił osiągnięcia w aż 3 z nich:

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nieustannego rozwijania swoich talentów i spełniania marzeń!

Fot. Jan Zych.