Witamy firmę IMI – Polska Sp. z o. o. w gronie naszych Partnerów

8 kwietnia br. mieliśmy przyjemność gościć na Wydziale przedstawicieli firmy IMI – Polska Sp. z o.o: prezesa zarządu – Leszka Gularka oraz Jakuba Głuszko – kierownik działu automatyzacji. Spotkanie z Dziekanem – prof. J. A. Sładkiem zaowocowało podpisaniem porozumienia o współpracy, którego celem są wspólnie podejmowanie inicjatywy w zakresie akademickim, technologicznym i naukowym.

Nasi Studenci kierunków: Automatyka i Robotyka oraz Mechanika i Budowa Maszyn zyskają możliwość nabycia cennych doświadczeń praktycznych – poprzez odbywanie zawodowych i dyplomowych praktyk i staży w zakresie projektowania, budowania i automatyzowania stanowisk, uczestnictwa w projektach wdrażanych przez firmę, a także organizowanych zajęciach dydaktycznych, pokazach i szkoleniach.
Podpisane porozumienie zakłada również współpracę ekspertów obu podmiotów w zakresie doradztwa naukowo-badawczego.

Koordynatorem porozumienia ze strony WM jest dr inż. Artur Gawlik z Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych.

IMI – Polska Sp. z o.o. to firma dostarczająca zaawansowane rozwiązania dla przemysłu automotive, farmaceutycznego czy spożywczego w zakresie projektowania, budowy, automatyzacji procesów i integracji maszyn oraz linii produkcyjnych. Jest częścią grupy AIUT, największego polskiego integratora automatyki przemysłowej.