Wizyta przedstawicieli WM w General Electric Company Polska Sp. zo.o.

24 czerwca przedstawiciele Wydziału Mechanicznego udali się z wizytą do siedziby General Electric Company Polska Sp. z o.o. i Instytutu Lotnictwa – Sieć Badawcza Łukasiewicz.

Spotkanie jest następstwem podpisania umowy o współpracy, która obejmuje między innymi wymianę wiedzy z zakresu elektroerozyjnego drążenia otworów w materiałach stosowanych w przemyśle lotniczym do wytwarzania silników turbinowych, oraz wspólne badania naukowe oraz publikacje. Zespoły badawcze współpracują od 2020 r. Nasza delegacja miała okazję zobaczyć między innymi:
Laboratorium materiałowe pionu Engineering Design Center, Laboratorium Centrum Badań Materiałów i Konstrukcji, Laboratorium Rozwoju Technologii Produkcyjnych, oraz Zakład Nowoczesnych Technik Wytwarzania- Centrum Technologii Bezpilotowych.

Wydział reprezentowali:
prof. dr hab. inż. Jerzy A. Sładek
prof. dr hab. inż. Marek Kozień
prof. dr hab. inż. Sebastian Skoczypiec
dr hab. inż. Maciej Szkoda, prof. PK
dr inż. Magdalena Machno.

Firma General Electric zajmuje się między innymi projektowaniem, produkcją i remontami najnowocześniejszych silników turbinowych do stosowania w energetyce i lotnictwie.

wizyta-w-GE

Fot: materiały arch. J. A. Sładek