Wizyta władz WM na Politechnice Lubelskiej

Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Wydziałami Mechanicznymi Politechniki Krakowskiej i Politechniki Lubelskiej odbyło się 31 sierpnia br. podczas wizyty znamienitych gości z Lublina w Krakowie.

W grudniu z rewizytą do Lublina wybrali się dziekan Wydziału Mechanicznego, prof. J.A. Sładek, prodziekan dr hab. inż. Magdalena Niemczewska-Wójcik, prof. PK, oraz przedstawiciele Katedry Pojazdów Szynowych i Transportu: dr inż. Maciej Michnej i dr inż. Magdalena Machno. Podczas wizyty odbyło się spotkanie z Jego Magnificencją Rektorem Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Zbigniewem Paterą, Dziekanem Wydziału Mechanicznego – prof. dr hab. inż. Hubertem Dębskim, Prodziekanem ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej Wydziału Mechanicznego dr hab. inż. Sylwesterem Samborskim, dr hab. inż. Patrykiem Różyło, prof. PL., nasz delegacja miała też okazję zwiedzić laboratoria i zaplecze badawcze na tamtejszym Wydziale Mechanicznym. Wizyta miała na celu zacieśnienie współpracy o charakterze naukowym i dydaktycznym, a także dotyczącej wymiany pracowników Uczelni w ramach staży naukowych.