Kraków bez barier

Absolwentki WM laureatkami 15 edycji konkursu „Kraków bez barier”

Podczas uroczystej gali konkursu ”Kraków bez barier”, która odbyła się w poniedziałek 11 lipca br., absolwentki studiów inżynierskich na kierunku inżynieria biomedyczna – Zuzanna Gwiazdonik i Anna Wątek, zostały laureatkami XV edycji konkursu „Kraków bez barier”.

Projekt prototypu elektronicznej protezy dla baletnicy, (więcej o projekcie można przeczytać TUTAJ) który był przedmiotem obronionej pracy inżynierskiej, zwyciężył w kategorii „Innowacyjne technologie i innowacyjne projekty badawcze”.

Przypominamy, że zeszłoroczną laureatką w tej samej kategorii, była również studentka inżynierii biomedycznej, Agnieszka Tkaczyk, wraz ze swoim projektem elektronicznej protezy dłoni, sterowanej impulsami mięśniowymi.

Konkurs „Kraków bez barier” od kilkunastu lat pomaga promować dobre praktyki, innowacje i rozwiązania architektoniczne, a także inicjatywy, postawy i przedsięwzięcia, które osobom z niepełnosprawnościami pozwalają pełnoprawnie uczestniczyć w życiu miasta. Do tegorocznej XV edycji konkursu wpłynęło 27 zgłoszeń, z których jury, powołane Zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa, wybrało zwycięzców i wyróżnionych.

Źródło: mat. prasowe PK

Kraków bez barier Z. Gwiazdonik, A. Wątek