Certyfika Patron Bezpiecznych Dróg 2023 otrzymuje Katedra Pojazdów Samochodowych Politechnika Krakowska im. T. Kościuszki w Krakowie

Katedra Pojazdów Samochodowych „Patronem Bezpiecznych Dróg 2023”

Wyróżnienie zostało przyznane podczas V Ogólnopolskiego Konwentu „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”.

W dniach 14 i 15 czerwca 2023r. w Warszawie, w sali NOT odbył się V Ogólnopolski Konwent „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”, zorganizowany przez Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP, prowadzoną przez panią dr Aleksandrę Kieres. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania byli „młodzi kierowcy”.

W panelach dyskusyjnych: innowacje, zdrowie, edukacja, infrastruktura, ekonomia i prawo, były omawiane zagadnienia bezpieczeństwa drogowego przez Przedstawicieli między innymi: wyższych uczelni, służb mundurowych (Policji, Straży Pożarnej), Zarządów Dróg, GDDKiA, Urzędów Marszałkowskich, Fundacji, Stowarzyszeń i firm prywatnych.

Szczegółowe informacje na temat Konwentu, w tym Patronów i Partnerów, Współorganizatorów, Patronów Medialnych i Partnerów Wspierających oraz harmonogram wystąpień, zamieszczone są TUTAJ.

W pierwszym dniu Konwentu, w godzinach wieczornych, podczas uroczystej Gali zostały wręczone tytuły honorowe i statuetki „Patrona Bezpiecznych Dróg 2023”, „Najbezpieczniejsze Województwo/Powiat/Miasto w Polsce 2022” i „Szlachetna Firma – Dobroczyńca w Biznesie”.
Tytułem honorowym „Patron Bezpiecznych Dróg 2023” została wyróżniona Katedra Pojazdów Samochodowych Politechniki Krakowskiej, czynnie reprezentowana we wszystkich dotychczasowych edycjach Konwentu przez dr inż. Roberta Janczura, prof. PK.

Tekst i Foto: Dr hab. inż. Robert Janczur, prof. PK