Wielkie Święto Wydziału – Festiwal Mechanika 2023

W dniach 4-6 czerwca odbędzie się święto Wydziału Mechanicznego – Festiwal Mechanika!

Po zeszłorocznym sukcesie organizowanego po raz pierwszy w ramach Festiwalu Mechanika zlotu samochodów (prawie 200 samochodów, około 1000 osób biorących udział w całym wydarzeniu) Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Mechanicznego ponownie podjęła się organizacji imprezy.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 4-6 czerwca. Hucznym otwarciem Festiwalu, w niedzielę 4 czerwca będzie „II Zlot Samochodów i Motocykli pod Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej” odbywający się na parkingu Wydziału Mechanicznego w Czyżynach (al. Jana Pawła II 37). Udział zapowiedziało już około 100 wystawców z całej Polski (organizatorzy spodziewają się dwa razy więcej – wielu wystawców rejestruje się dopiero w dniu imprezy), odbędzie się mini – wykład połączony z panelem dyskusyjnym pt. „Przyszłość motoryzacji”. Do udziału w panelu eksperckim prowadzonym przez prof. Marka Brzeżańskiego, zaproszeni zostali między innymi: dr Piotr Świątek – prezes firmy BOSMAL, Grzegorz Duda – kierowca rajdowy i znany dziennikarz TVN Turbo, Kamil Wiśniewski – zawodnik rajdowy ORLEN Team.

Organizatorzy przygotowali konkursy w różnych kategoriach (na najstarszy, najlepiej ozdobiony, oraz najgłośniejszy pojazd, na najciekawszy samochód zabytkowy, najciekawszy motocykl i najciekawszy „Maluch” ). Dla miłośników nie tylko motoryzacji, ale także nauki, oraz fanów miłego spędzania czasu została przygotowana moc atrakcji. Dla wszystkich chętnych wycieczka po wybranych laboratoriach, gdzie będą pokazy przybliżające działalność naukową pracowników Wydziału Mechanicznego. Nie zabraknie też zajęć dla najmłodszych uczestników – warsztaty z robotyki i wirtualnej rzeczywistości poprowadzi firma Kreatech i Astor, a warsztaty plastyczne przeprowadzą wykładowcy i studenci. Będzie można również zapoznać się z działalnością Kół Naukowych, a  Wodociągi Miasta Krakowa zapewnią beczkowóz z wodą pitną. Szkolenia i prezentacje będą mieli też przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej oraz Inspekcji Ruchu Drogowego. Pamiątki z wydarzenia zapewni Fotobudka.
Nie zabraknie też strefy gastronomicznej – będzie można spróbować specjałów z grilla i krakowskich obwarzanków.

Wydarzenie objęli patronatem: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, Rektor Politechniki Krakowskiej – prof. Andrzej Szarata, Dziekan Wydziału Mechanicznego – Prof. Jerzy Sładek.

Partnerzy i sponsorzy:

„Gemma” – partner główny
„Marimex” – partner główny
Wodociągi Miasta Krakowa – partner strategiczny
ASTOR – partner strategiczny
OSP KSRG Świątniki Górne – partner strategiczny
Kreatech – partner strategiczny
Dreamlight Records – patron medialny
Port Solina – sponsor nagród
Energylandia Team – sponsor nagród
ForzaItalia.pl – sponsor nagród.

W kolejnych dniach przewidziano atrakcje skierowane do Studentów wszystkich Wydziałów Politechniki Krakowskiej. 5 czerwca na Hali Sportowej w Czyżynach odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego, natomiast 6 czerwca to dzień Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego, oraz tradycyjnie już – dzień Gokartów.

Linki do wydarzeń i zapisów na FB:

II Zlot Samochodów i Motocykli pod Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej:

Dni Sportu – informacje, zapisy dla Drużyn: https://www.facebook.com/events/902735397657398

harmonogram-Zlotu_small