Wizyta Studentów w Volvo Trucks Skawina

27 kwietnia br. studenci II stopnia kierunku Pojazdy Samochodowe w ramach zajęć laboratoryjnych z przedmiotu Budowa Ciągników i Pojazdów Terenowych udali się do siedziby Volvo Polska Sp. z o.o. w Skawinie.

W ramach wyjazdu studenci odwiedzili w pierwszej kolejności autoryzowaną stację serwisową i punkt sprzedaży samochodów ciężarowych Volvo. Podczas wizyty zapoznano studentów ze strukturą przedsiębiorstwa oraz specyfiką pracy na poszczególnych stanowiskach (biuro obsługi klienta, magazyn części, stacja serwisowa wraz ze stacją napraw powypadkowych). Następnie studenci mieli okazję zapoznać się z głównymi kierunkami rozwoju przedsiębiorstwa w takich obszarach, jak obsługa klienta oraz polityka zatrudnienia. Studentom przedstawiono także najnowsze rozwiązania stosowane w dziedzinie zdalnego monitorowania stanu technicznego poszczególnych podzespołów samochodu ciężarowego.

Drugim punktem wizyty był serwis maszyn budowlanych Volvo, gdzie Studenci mogli nie tylko zapoznać się z aktualną ofertą przedsiębiorstwa w tym obszarze, ale także przyjrzeć się specyficznej pracy serwisantów ciężkich maszyn roboczych. Była to również niepowtarzalna okazja do spróbowania swoich sił w roli operatora koparki oraz ładowarki kołowej.

Wizyta była niezwykle cenna nie tylko z punktu widzenia zdobytej wiedzy oraz nowych doświadczeń, ale również przyczyniła się do kształtowania świadomości osób, które wchodząc na rynek pracy, muszą wykazać się odpowiednim przygotowaniem inżynierskim, ale również powinny mieć pewne oczekiwania wobec przyszłego pracodawcy, bowiem spółka Volvo jest jednym z wiodących przedsiębiorstw w zakresie dbałości o pracowników.

Dziękujemy Volvo Sp z.o.o. w Skawinie za możliwość organizacji wizyty oraz poświęcony czas.
Osobą odpowiedzialną za wyjazd ze strony PK był dr inż. Robert Janczur, prof. PK.

Volvo-Trusc-Skawina

Tekst: dr inż. A. Kot

Fot. Jakub Klasa – Volvo Trucks – Skawina