Studenci IWP zwycięzcami konkursu „For Sustainable Networks”!

Michał Pawlus i Jakub Kot – studenci Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego zwycięzcami konkursu na zaprojektowanie nowego programatora modułów optycznych, organizowanego przez firmę Salumanus, lidera branży telekomunikacyjnej.

Minimalistyczny design, funkcjonalna obudowa zaprojektowana tak, aby ułatwić transport i składowanie większej liczby urządzeń oraz specjalne wcięcie na kabel zasilania. Tak wygląda projekt obudowy programatora modułów optycznych Smart Recode Device GBC Photonics autorstwa Michała Pawlusa i Jakuba Kota, zwycięzców konkursu „For Sustainable Networks”.

Prace konkursowe przygotowało w sumie 23 projektantów i zespołów projektowych. Konkurencja była naprawdę silna. Jury, którego honorowym członkiem był dr hab. Zbigniew Latała, prof. PK, wyłoniło trzy finałowe projekty. W drugim etapie konkursu ich wizualizacje zostały udostępnione na stronie www.salumanus.com i poddane głosowaniu Internautów. Najwięcej głosów zdobył projekt obudowy SRD GBC Photonics autorstwa Michała Pawlusa i Jakuba Kota.

Drugi finałowy projekt, autorstwa Mai Szymańskiej – również studentki Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego – także spotkał się z dużym uznaniem głosujących, jak tłumaczy Marcin Bała, prezes Salumanus:

” Doceniając ogromną różnorodność i wysoki poziom projektów zgłoszonych w naszym konkursie postanowiliśmy przyznać również Nagrodę Specjalną dla drugiej finalistki – Mai Szymańskiej, której praca spotkała się z największym uznaniem obecnych i przyszłych użytkowników SRD GBC Photonics. Na ten projekt zagłosowało najwięcej naszych klientów.”

Dwa czeki opiewające na kwotę 5000 zł (Nagroda Główna i Nagroda Specjalna) oraz jeden na kwotę 2000 zł (Laureat) trafiły do finalistów 12 kwietnia podczas oficjalnego zakończenia konkursu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Final-1-300x200

Michał Pawlus i Jakub Kot odbierają nagrodę z rąk prezesa Salumanus Marcina Bały

Final-2-300x200