Dyplom

Student Automatyki i Robotyki laureatem konkursu ,,Młodzi naukowcy – wynalazcy 2023”

„Opracowanie systemu sterowania i wizualizacji dla reaktora biopaliw” to tytuł pracy magisterskiej, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie ,,Młodzi naukowcy – wynalazcy 2023” zorganizowanego przez Fundację Polonia International z Brukseli, podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2023 w Katowicach.

Autorem pracy jest Szymon Wcisło – student studiów drugiego stopnia Automatyki i Robotyki i członek koła naukowego KNAiR. Promotorem pracy jest dr inż. Stanisław Krenich z Katedry Inżynierii i Automatyzacji Produkcji. Nagrodę przyznano za opracowanie systemu sterowania oraz automatyzacji procesu technologicznego dla jednej z wersji reaktora do produkcji biopaliwa znacząco skracające czas jego produkcji przy zachowaniu wymaganych parametrów jakościowych oraz możliwości elastycznego skalowania produkcji. Zwycięzca został nagrodzony voucherem na tygodniowy wyjazd do najbardziej zaawansowanych technologicznie przedsiębiorstw i instytucji badawczych w Belgii oraz do Parlamentu Europejskiego.

Celem konkursu było docenienie młodych naukowców i wynalazców, którzy mimo młodego wieku realizują ciekawe pomysły i projekty, a które w przyszłości mogą stanowić o sile i konkurencyjności polskiej gospodarki. Spośród wielu prezentowanych rozwiązań eksperci wybrali 8 najbardziej innowacyjnych z całej Polski, których autorami są młodzi naukowcy i wynalazcy.

Tekst: S. Krenich.

Dyplom
Logo Funduszy Europejskich - Wiedza Edukacja Rozwój
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej
Logo Unii Europejskiej - Europejski Fundusz Społeczny
Ułatwienia dostępu:

Kontrast

Powiększ tekst

Zwiększ odstępy

Użyj czytelnych czcionek

Powiększ kursor

Podświetlenie linków

Zatrzymaj animacje

Resetuj ustawienia

Ułatwienia dostępu:
Kontrast
Powiększ tekst
Zwiększ odstępy
Użyj czytelnych czcionek
Powiększ kursor
Podświetlenie linków
Zatrzymaj animacje
Resetuj ustawienia
Przewiń do początku strony