Katarzyna Śliwa Graduation Projects

Absolwentka IWP laureatką Międzynarodowego Przeglądu Projektów Dyplomowych „Graduation Projects”

Graduation Projects to międzynarodowy konkurs, a jego uczestnikami są dyplomanci kierunków projektowych z Czech, Polski, Słowacji i Węgier oraz obywatele tych państw studiujący poza krajami Grupy Wyszehradzkiej. Można zgłaszać prace licencjackie, jak i magisterskie. Dyplomy są oceniane w dwóch kategoriach: 2D i 3D – grafiki użytkowej (w tym projektowania stron WWW, użytkowych projektów aktywnych, czy aplikacji ekranowych) oraz wzornictwa przemysłowego (z uwzględnieniem tkanin, ubioru, szkła lub ceramiki).

Absolwentka Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego inż. Katarzyna Śliwa i jej praca dyplomowa zostały docenione przez jury i wyróżnione w kategorii 3D.

Praca pt. „Koncepcja wielofunkcyjnego urządzenia kuchennego zgodnego z zasadami ekonomii cyrkularnej”, została napisana pod kierownictwem prof. Jerzego A. Sładka, a konsultacje przeprowadzał mgr Michał Maciukiewicz.

Punktem wyjścia projektu, a jednocześnie problemem do rozwiązania był nadmiar silników i komponentów elektronicznych w domowych urządzeniach kuchennych.
Ograniczenie ich liczby zostało osiągnięte dzięki połączeniu kilku funkcji klasycznych urządzeń kuchennych w jedno: blendera, młynka do kawy i orzechów.

Produkt kierowany jest do odbiorcy o wyczulonych potrzebach i szerokiej świadomości dbania o środowisko naturalne, w myśl strategii przesytu i nadmiaru produkcji produktów wielu modeli. Wpisuje się to w trend świadomej konsumpcji oraz odpowiedzialnego tworzenia produktów przez marki produkujące i dystrybuujące sprzęty AGD.

Cechą wyróżniającą rozwiązania jest wpisanie go w architekturę i wnętrze kuchni – montaż do puszki elektrycznej, co wpływa na dokonanie bardziej rozważnego i świadomego zakupu. Rozwiązanie jest zaprojektowane w myśl strategii adaptowalności i możliwości rozbudowy, dzięki modułowej konstrukcji, która umożliwia swobodny wybór komponentów i rozwijanie zestawu przez zakup osobnych elementów funkcjonalnych.

Pełna lista laureatów:
http://www.graduationprojects.eu/news/132

Serdecznie gratulujemy!