Studenci z WM na uroczystej sesji naukowej z okazji 30-lecia Akademii Inżynierskiej w Polsce

26 kwietnia odbyła się uroczysta sesja naukowa z okazji 30-lecia Akademii Inżynierskiej w Polsce. Wzięli w niej udział studenci z KN Transport KPSZiT oraz KN Automatyka i Robotyka.

Koło Naukowe Automatyka i Robotyka (reprezentowane przez mgr inż. Tomasza Talarczyka) wystąpiło z referatem „Biomimetyczne pojazdy podwodne”, natomiast KN Transport (w składzie: Krzysztof Borowczyk, Anna Szymańska oraz Dorota Zawadzka) przedstawiło projekt „Innowacyjny Peronowy System Oświetlenia Informacyjno-ostrzegawczego RPAS”, który w zeszłym roku odniósł sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Konstrukcji Studenckich „KOKOS”, oraz na wydziałowej e-sesji Kół Naukowych.

Akademia Inżynierska w Polsce powstała w roku 1992 i zrzesza wybitnych twórców polskiej techniki – inżynierów i przedsiębiorców. Jej celem jest wspieranie rozwoju nowoczesnych technologii i przedsiębiorczości innowacyjnej oraz wiązanie osiągnięć pracy inżynierskiej i wynalazczości w dziedzinie techniki z zastosowaniem ich w przemyśle, jak również promocja polskiej innowacyjności w kraju i za granicą.

Uroczystości odbyły się w Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie.

Fot. Tymoteusz Rasiński.

Jubileusz-na-AGH-scaled