Student Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego zajął pierwsze miejsce w konkursie „emBrace yourself”

EmBrace Yourself to konkurs, którego głównym celem jest stworzenie nowoczesnej, modułowej formy gorsetu korygującego deformacje kręgosłupa z użyciem druku 3D w technologii HP Multi Jet Fusion.

Obecnie na całym świecie ortezy tułowia wytwarzane są ręcznie. Ma to wpływ nie tylko na ograniczoną dokładność, ale również na długi czas oczekiwania na produkty. EmBrace Yourself chce zainspirować do tworzenia spersonalizowanych, funkcjonalnych rozwiązań i zmiany trendów w branży.

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać problemy takie jak niewygodna forma, waga, czasochłonność produkcji, wysokie koszty oraz trudna modyfikacja. Kolejnym wyzwaniem było zaproponowanie produktu atrakcyjnego wizualnie, tak aby chętnie nosili go najbardziej wymagający klienci, jakimi są nastolatki.

Pierwsze miejsce i nagrodę główną w wysokości 10 tys. zł. zdobył Student 4 roku Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego  Michał Pawlus.

Uznanie jury zdobyła też praca Alicji Strządały (również Studentka 4 roku IWP), która zdobyła wyróżnienie honorowe.

Otwarcie wystawy pokonkursowej i oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce 19 października o godzinie 9.30 podczas dni otwartych w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w holu budynku przy ulicy Raciborskiej 50 .

Serdecznie gratulujemy!!!