Gala sportu – nasi studenci w gonie najlepszych sportowców!

20 czerwca w Klubie Kwadrat odbyła się Gala Sportu organizowana przez AZS PK.

Podczas wydarzenia uhonorowano najlepszych zawodników i trenerów, oraz podsumowano sezon. Wśród laureatów nie zabrakło studentów z Wydziału Mechanicznego – w plebiscycie na najlepszych sportowców znaleźli się:

Anna Oleszko – studentka Mechaniki i Budowy Maszyn – reprezentantka zespołu żeńskiego we wspinaczce sportowej. Zespół zajął III miejsce drużynowo w czasie Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji uczelni technicznych (UTE), a indywidualne sukcesy odniósł podczas AMP oraz Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Szymon Pęcikiewicz – student Inżynierii Produkcji – reprezentant zespołu męskiego we wspinaczce sportowej. Zespół męski zdobył III miejsce drużynowo na AMP w klasyfikacji UTE.

Przemysław Stec – student Automatyki i Robotyki – akademicki wicemistrz Polski w kategorii do 66 kg w trójboju siłowym.

Jarosław Żur – student Inżynierii Bezpieczeństwa – kolarz górski, który w jeździe na czas zdobył złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji UTE. Kolekcję medalowych krążków poszerzył o brąz Akademickich Mistrzostw Polski (klasyfikacja UTE w wyścigu ze startu wspólnego) i brąz Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Alicja Kopiec – studentka Inżynierii Bezpieczeństwa – reprezentantka I-ligowej drużyny AZS Politechnika Korona Kraków w koszykówce. Zespół w czasie Akademickich Mistrzostw Polski zajął II miejsce.

Bartłomiej Knapczyk (Pojazdy Samochodowe), Piotr Kidoń (Inżynieria Produkcji) i Jakub Stolarski (Automatyka i Robotyka) – członkowie sztafety lekkoatletów, zdobywcy srebrnego medalu Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji uczelni technicznych UTE w biegu sztafetowym 4×100 m, drużynowych brązowych medalistów AMP (UTE) oraz mistrzów Małopolski (AMM) w biegu sztafetowym 4×100 m oraz w drużynie.

Patryk Marmon (Inżynieria Medyczna) i Piotr Kidoń (Inżynieria Produkcji) reprezentacji sztafety męskiej – zdobywców srebra AMP w klasyfikacji UTE w biegu sztafetowym 4×400 m, a ponadto drużynowych srebrnych medalistów Akademickich Mistrzostw Polski (UTE) w biegach przełajowych, drużynowych brązowych medalistów AMP (UTE) w lekkiej atletyce i zdobywców indywidualnych medali Akademickich Mistrzostw Polski i Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Jan Szmyd – student Informatyki Stosowanej odebrał statuetkę „Super AZSiak” za sezon 2021/22 – za największą aktywność i start w największej ilości dyscyplin sportowych.

Serdecznie gratulujemy!