Sukcesy sportowe naszych Studentów

W miniony weekend odbyły się Akademickie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce.

W rywalizacji udział wzięło 1500 sportowców z ponad 100 uczelni z całego kraju, w tym reprezentacja Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki, z przedstawicielami Wydziału Mechanicznego. Nasi studenci odnieśli spore sukcesy:

Patryk Marmon – student Inżynierii Medycznej – III miejsce w klasyfikacji generalnej w biegu na 1500m (II miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski AZS oraz I miejsce w klasyfikacji UTE)

Piotr Kidoń – student Inżynierii produkcji – II miejsce w klasyfikacji UTE w biegu na 400m przez płotki (III miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski AZS)

Sztafeta 4x400m kobiet (Maria Bielatowicz – studentka Mechaniki i Budowy MaszynWeronika Brachucy – studentka Systemów i Urządzeń Przemysłowych – III miejsce w klasyfikacji UTE

Sztafeta 4x100m mężczyzn  – Piotr Kidoń (Inżynieria produkcji ) i Jakub Stolarski (Automatyka i Robotyka,) Bartłomiej Knapczyk –  (Pojazdy Samochodowe) – II miejsce w klasyfikacji UTE (brakło mniej niż 0,01s do złota!)

Sztafeta 4x400m mężczyzn (Patryk Marmon, Piotr Kidoń) – II miejsce w klasyfikacji UTE

Serdecznie gratulujemy sukcesów!

Źródło: FB AZS PK