Wręczenie dyplomu zwycięzcy w konkursie firmy Multiprojekt

Student z I-szą nagrodą w konkursie krakowskiej firmy Multiprojekt

Student Automatyki i Robotyki Wojciech Zelek zdobył pierwsze miejsce w konkursie pn. „Stwórz stanowisko edukacyjne w oprogramowaniu Simultus”, organizowanym przez firmę Multiprojekt.

Zwycięska praca pn.Zautomatyzowana linia produkcyjna” jest częścią projektu realizowanego w ramach pracy dyplomowej inżynierskiej, której promotorem jest dr inż. Marcin Morawski z Katedry Inżynierii i Automatyzacji Produkcji. Praca dotyczy wykonania modelu symulacyjnego fragmentu linii produkcyjnej, z wykorzystaniem nowego oprogramowania o nazwie Simultus, które jest sprzedawane i rozwijane przez krakowską firmę Multiprojekt. Pan Wojciech zaimplementował model linii produkcyjnej wyposażonej w siłowniki pneumatyczne, manipulator o kartezjańskim układzie współrzędnych, oraz własne modele CAD wybranych elementów mechanicznych. Do tego napisał i zintegrował z modelem program sterujący w języku drabinkowym dla sterowników marki Fatek, dzięki czemu cały projekt odzwierciedla w pewnym stopniu fragment rzeczywistego układu automatyki.
Projekt Pana Zelka w ciekawy sposób prezentuje szerokie możliwości nowego programu do symulacji układów automatyki jak również wskazuje pewne jej ograniczenia, które mogą pomóc twórcom udoskonalić tą aplikację w kolejnych wersjach. Okazało się, że spotkał się on również z uznaniem inżynierów z firmy Multiprojekt.
Prezentację nagrodzonej pracy można zobaczyć TUTAJ.

Serdecznie gratulujemy!

 

Na zdjęciu Wojciech Zelek (po lewej) odbiera dyplom od przedstawiciela firmy Multiprojekt.

Fot. archiwum prywatne W. Zelka